Minimalistické bývanie: Ako ho najlepšie implementujete do každodenného života?

Každý, kto sa bližšie pozrie na súčasné trendy v zariaďovaní, si často uvedomí, že minimalistické bývanie je oveľa viac ako len trend. Tu rozhodne nejde o obetovanie pohodlia. Namiesto toho sa zdá, že minimalizmus v obývačke si vždy kladie otázku: „Čo skutočne potrebujem? To zvyčajne vedie k miestnostiam, ktoré sa vyznačujú jasnou štruktúrou a na základe ktorej je často možné vyhnúť sa neporiadku.

Ďalšia výhoda: Rozhodnúť sa pre minimalistické zariadenie neznamená, že miestnosť pôsobí neosobne alebo chladne. Práve naopak! Existuje množstvo vzrušujúcich príkladov, ktoré neustále dokazujú, aké ľahké môže byť spojiť minimalizmus, moderné bývanie a vysoký komfort. Nasledujúce tipy vám pomôžu ešte lepšie implementovať tento špeciálny štýl zariadenia do vašich vlastných štyroch stien.

Tip 1: Dávajte pozor na zdanlivé maličkosti

Pre optimálne uplatnenie minimalizmu v obývačke je vhodné venovať pozornosť okrem iného aj zdanlivým maličkostiam. Pretože, ak niektoré detaily opticky vyniknú, je veľká pravdepodobnosť, že tým utrpí celkový koncept.

Tip 2: Jasné farby a dizajn pre príjemnú celkovú atmosféru

Pohľad na charakteristické detaily, ktoré tvoria minimalizmus, ukazuje, že sú to predovšetkým svetlé farby. Tie zaisťujú vysokú rozpoznávaciu hodnotu. Určite do istej miery závisí od osobného vkusu, či v predmetných miestnostiach dominuje biela farba alebo iné svetlé prevedenie. Tým, ktorí sa obávajú, že ich izby môžu pôsobiť príliš sterilne, možno odporučiť, aby preskúmali pastel. Bez ohľadu na to, či v svetlomodrom alebo ružovom tóne: týmto spôsobom môžete rýchlo a jednoducho nastaviť akcenty.

Tip 3: Využite dekorácie a minimalizmus ako vzrušujúcu kombináciu

Mnohí fanúšikovia interiérového dizajnu, ktorí uvažujú o minimalistickom zariadení aspoň jednej izby v obývačke, si často kladú otázku, či je tu vôbec „dovolené“ použiť dekoratívne prvky. Nie sú však tieto súčasťou dokonalého dizajnu interiéru? Dobrou správou je, že sa nemusíte nutne zaobísť bez doplnkov. Je však dôležité používať ich opatrne a navzájom ich koordinovať. Čo sa týka dekoratívnych figúrok a podobne, významnú úlohu opäť zohrávajú aj farby. Tu by tiež stálo za to zamerať sa na svetlejšie vzory.

Tip 4: Transparentné a kvalitné

Transparentné, exkluzívne bývanie a minimalistický štýl zariadenia sa dajú ľahko navzájom kombinovať. Je vzrušujúce, že v tomto kontexte sa neoplatí spoliehať len na klasické prvky, akými sú sklenený stolík, alebo veľké okno. Také vitríny, moderné stoličky a do značnej miery otvorený obývací priestor môžu prispieť k väčšej transparentnosti životného prostredia. Často aj opticky zväčšia menšie miestnosti.

Tip 5: Pravidelne čistite

Tým, ktorí chcú neustále optimalizovať svoj minimalistický životný štýl, možno odporučiť, aby svoje obytné priestory v pravidelných intervaloch upratovali. Tí, ktorí sa rozlúčia s problémami dedičstva, majú v budúcnosti možnosť ťažiť z ešte štruktúrovanejšieho poriadku. Aby ste predišli unáhleným rozhodnutiam, môže byť dobré najprv vyčistiť viac či menej veľký priestor v suteréne, aby ste mohli uložiť všetko príslušenstvo, kde je odpoveď na otázku „Vyhodiť alebo ponechať?“

zdroj textu: bestetipps.de, zdroj foto: pexels.com