5 superpotravín pre ploché brucho: Ako schudnúť

Niektoré potraviny môžu byť skvelým vaším spojencom v boji proti nechceným kilogramom. Toto je top 5 superpotravín, ktoré vám pomôžu konečne získať ploché brucho.

Vlašské orechy: Energia pre váš žalúdok

Vlašské orechy sú nielen chutné, ale aj skutočné spaľovače tukov. Vďaka nenasýteným mastným kyselinám zlepšujú hladinu cholesterolu a podporujú zdravú črevnú flóru. Ich obsah bielkovín a tukov navyše zaisťuje dlhotrvajúcu sýtosť. Ale pozor: stačí hrsť denne, pretože sú aj kalorické!

Nízkotučný tvaroh: Doplnok bielkovín ráno

Nízkotučný tvaroh je skutočne všestranný. Je bohatý na bielkoviny, ktoré vás zasýtia na dlhú dobu a pomáhajú budovať svalovú hmotu. Svojimi probiotikami podporuje aj zdravú črevnú flóru a pôsobí protizápalovo. Začnite svoj deň tvarohovými raňajkami a vyhláste vojnu brušnému tuku!

Horká zelenina: rukola a čakanka

Táto zelenina je bohatá na horčiny, ktoré stimulujú vaše trávenie a zabraňujú plynatosti. Už pri žuvaní sa stimuluje tvorba tráviacich štiav, čo podporuje spaľovanie tukov. Zaraďte ich do jedál a pozorujte pozitívne účinky na váš žalúdok.

Uhorky: zvlhčovač

Uhorky sa skladajú hlavne z vody, vďaka čomu sú ideálne na hydratáciu tela a ukojenie návalov hladu. Vláknina, ktorú obsahuje, podporuje aj činnosť čriev. Chrumkavý uhorkový šalát je nielen osviežením, ale aj jedným z krokov k plochému bruchu.

Zelený čaj: dodávateľ antioxidantov

Zelený čaj je známy svojimi pozitívnymi účinkami na metabolizmus. Antioxidanty, ktoré obsahuje, bojujú proti voľným radikálom a znižujú hladinu inzulínu, čo stimuluje spaľovanie tukov. Niekoľko šálok denne môže zastaviť vaše chute a pomôcť vám znížiť brušný tuk.

zdroj textu: itsintv.de, zdroj foto: pexels.com